آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/01/01 سه شنبه
سبد خرید

آرایش کردن اصولی چشم‌ها، مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش در آرایش صورت است. اما برای اینکه بتوانید چشمان خود را به بهترین شکل ممکن آرایش کنید و زیبایی خیره‌کننده‌ای داشته باشید، ابتدا باید نام انواع سایه چشم و کاربرد هر یک را به خوبی بشناسید؛ به همین دلیل تصمیم داریم در ادامه این مطلب شما را با تمامی مدل‌های سایه چشم آشنا کنیم و به شما بگوییم که هر کدام مناسب چه پوستی هستند؛ علاوه‌بر این قرار است عکس انواع سایه چشم در بهترین مارک‌ها را در ادامه این مطلب مشاهده کنید.

 

انواع سایه چشم را بشناسید

 

برای اینکه بتوانید چشمان خود را به بهترین شکل ممکن آرایش کنید و یک آرایش خیره‌کننده داشته باشید، لازم است که با انواع سایه چشم و کاربردی که هر کدام دارند آشنا شوید؛ به همین دلیل تصمیم داریم علاوه‌بر آشنایی شما با انواع مدل‌های سایه چشم، شما را با بهترین نوع سایه چشم نیز آشنا کنیم؛ تا بدانید برای داشتن چشم‌هایی با آرایش جذاب باید از چه نوع سایه چشمی استفاده کنید.

انواع سایه چشم شامل: سایه چشم پودری، کرمی، مایع یا آبرنگی، متالیک، چرب، خشک، مدادی و پخته شده یا سنگی است که در ادامه با تک تک آن‌ها، تمام کاربردهایی که دارند و از همه مهم‌تر اینکه مناسب پوست شما هستند یا خیر؟ آشنا خواهید شد.

 

سایه چشم پودری

 

می‌توان گفت که رایج‌ترین نوع سایه چشم، سایه چشم پودری است که به صورت فشرده شده در پالت‌های متعددی روانه بازار می‌شوند.

نکته‌ای که در استفاده از سایه چشم پودری وجود دارد این است که اگر قبل از استفاده از این سایه، از سایه دیگری به عنوان زیر سایه استفاده نکنید، دوام چندانی نخواهد داشت؛ به گونه‌ای که تنها 4 ساعت ماندگاری خواهد داشت.

نکته دیگری که باید در استفاده از سایه چشم پودری حتما در نظر بگیرید، این است که هنگام استفاده از این سایه از برس سایه چشم استفاده کنید؛ توجه داشته باشید که استفاده از این مدل سایه چشم برای آن دسته از خانم‌هایی که دارای پوست‌های نسبتا چربی هستند، توصیه می‌شود؛ چراکه دوام و ماندگاری آن بر روی پوست‌های خشک، خیلی کمتر است.

اکنون که با سایه چشم پودری آشنا شدید، بهتر است با انواع این نوع سایه چشم نیز آشنا شوید؛ چراکه این مدل سایه چشم در چند حالت از سایه پودری شل گرفته تا مات و نیمه مات، براق که به آن شاین هم گفته می‌شود و اکلیلی تولید می‌شود؛ در ادامه با انواع سایه چشم پودری آشنا خواهید شد.

 

سایه پودری شل

 

یکی از انواع سایه چشم پودری، سایه پودری شل است که مشابه سایه چشم مایع می‌باشد که در ادامه این مطلب بیشتر با آن آشنا خواهید شد.

همانطور که اشاره کردیم سایه چشم پودری برای پوست‌های چرب مناسب است؛ درواقع سایه چشم پودری شل نیز به عنوان یکی از انواع سایه‌های پودری از این ویژگی مستثنی نیست. بنابراین افرادی که پوستی خشک دارند، حتما باید قبل از استفاده از سایه پودری شل از پرایمر استفاده کنند.

اگر مهارت بالایی در استفاده از سایه پودری شل برای آرایش چشم‌های خود برخوردار نیستید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از این سایه چشم استفاده نکنید؛ چراکه سایه پودری شل به صورت دانه‌های جداگانه از یکدیگر تولید شده است و برای آن دسته از خانم‌های آرایشگر ماهر که از مهارت بالایی در استفاده از این سایه برای آرایش چشم‌ها برخوردار هستند، مناسب است.

 

سایه پودری مات و نیمه مات

 

سایه‌های مات و نیمه مات، انواع دیگری از سایه‌های پودری به حساب می‌آیند که برای آرایش چشم‌ها در روز مناسب می‌باشند.

از آن‌جایی که سایه مات هیچ درخششی ندارد، نور را منعکس نمی‌کند و درنتیجه هیچ تاثیری بر روی سایه‌های دیگر که بر روی آن زده می‌شوند نمی‌گذارد؛ همه این‌ها باعث می‌شود که از سایه چشم مات، به عنوان سایه چشم پایه جهت کانتورینگ استفاده شود.

همانطور که اشاره کردیم سایه‌های مات درخششی ندارند و هیچ نوری را منعکس نمی‌کنند؛ به همین دلیل برخی از خانم‌ها دوست ندارند که از این نوع سایه پودری استفاده کنند. اگر شما هم دوست ندارید از سایه مات به دلیل نداشتن درخشندگی استفاده کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از سایه چشم نیمه مات استفاده کنید.

درواقع سایه چشم نیمه مات بین سایه مات و براق قرار دارد؛ به گونه‌ای که نه مانند سایه مات است که هیچ درخشندگی نداشته باشد و نه مانند سایه براق است که درخشندگی زیادی داشته باشد؛ به همین دلیل می‌توان گفت که سایه چشم نیمه مات برای هر نوع پوستی و هر نوع سن و سالی مناسب است.

 

سایه پودری براق یا شاین

 

یکی دیگر از انواع سایه چشم پودری، سایه چشم براق یا شاین است که بیشتر جهت آرایش چشم‌ها برای حضور خانم‌ها در مهمانی‌ها و جشن‌های شبانه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از مهم‌ترین ویژگی‌های سایه چشم براق که به آن سایه شاین نیز گفته می‌شود، می‌توان به درخشندگی خاصی که این سایه بر روی پلک‌ها ایجاد می‌کند اشاره کرد؛ مهم‌تر از آن اینکه بین چین و چروک‌های پوست جمع نمی‌شود و بر روی پلک نمی‌ماسد.

 

سایه پودری اکلیلی

 

و اما آخرین نوع از سایه چشم پودری، سایه اکلیلی است که بیشتر برای آرایش‌های نمایشی یا آرایش‌هایی که مناسب مهمانی‌ها و جشن‌ها هستند مناسب است؛ این نوع سایه چشم بیشتر جهت برجسته‌سازی آرایش چشم‌ها استفاده می‌شود؛ اما هر چه که می‌گذرد و طرفداران انواع سایه چشم لایت بیشتر و بیشتر می‌شود، استفاده از این مدل سایه چشم طرفداران خود را از دست می‌دهد.

 

سایه چشم کرمی

 

اگر پوست خشکی دارید و به همین دلیل هم دل خوشی از سایه‌های پودری ندارید و به دنبال سایه چشمی با دوام و ماندگاری بالایی هستید، ما به شما استفاده از سایه چشم کرمی را پیشنهاد می‌کنیم؛ چراکه این نوع سایه چشم برای افرادی که پوست خشک یا نرمالی دارند مناسب است.

سایه کرمی به عنوان یکی از انواع سایه چشم ساده، در ظرف‌های کاسه مانند کوچک بسته‌بندی شده و به صورت تکی به فروش می‌رسد.

 

سایه چشم مایع یا آبرنگی

 

یکی دیگر از انواع سایه چشم برای آن دسته از خانم‌هایی که دارای پوستی خشک هستند و نگران استفاده از سایه‌های پودری هستند، سایه چشم مایع است که به آن سایه چشم آبرنگی نیز می‌گویند.

همانطور که در ابتدای این مطلب اشاره کردیم، سایه چشم مایع یا آبرنگی مشابه سایه چشم پودری شل است با این تفاوت که سایه چشم پودری شل برای پوست‌های چرب مناسب است اما سایه چشم مایع یا آبرنگی برای پوست‌های خشک مناسب است.

می‌توان گفت که یکی از بهترین انواع سایه چشم عروس که به علت دوام و ماندگاری بالا برای گریم عروس استفاده می‌شود، سایه چشم مایع یا همان آبرنگی است؛ البته کاربرد سایه چشم مایع تنها به این مورد محدود نمی‌شود، بلکه از این نوع سایه برای زیرسازی آرایش چشم با رنگ تیره و همچنین به عنوان خط چشم نیز استفاده می‌شود.

چندین و چند نکته در رابطه با سایه چشم مایع یا آبرنگی وجود دارد که لازم است قبل از خرید و استفاده از این مدل سایه چشم بدانید؛ یکی از مهم‌ترین این نکات، استفاده نه چندان آسان از این سایه چشم نسبت به دیگر سایه‌های چشم است؛ چراکه خیلی سریع خشک می‌شود و هنگام استفاده از آن باید از مهارت بالایی برخوردار باشید تا با سرعت عمل بالا از آن استفاده کنید.

سایه چشم مایع در بسته‌بندی‌هایی مانند رژ لب مایع تولید شده و به فروش می‌رسد.

 

سایه چشم متالیک

 

یکی از بهترین انواع سایه چشم دخترانه، سایه چشم متالیک است؛ چراکه رنگ‌های این سایه چشم نزدیک به متال و فلز است مانند رنگ مسی، طلایی و ... ؛ شما می‌توانید از این مدل سایه چشم که می‌توان گفت تناژ گرمی دارد برای جذاب نشان دادن آرایش چشم‌های خود استفاده کنید تا پوست شما شاداب‌تر و درخشان‌تر به نظر برسد.

 

سایه چشم چرب

 

یکی دیگر از انواع سایه چشم، سایه چرب است که زیبایی فوق‌العاده‌ای به چشم‌های شما می‌دهد؛ منتهی در کنار این مزیتی که دارد از معایبی هم برخوردار است؛ برای مثال این نوع سایه‌ها به دلیل چربی که دارند با پلک زدن پشت چشم جمع می‌شوند.

اگر علاقه دارید تا از سایه چشم چرب استفاده کنید، بهتر است قبل از استفاده از این سایه، یک سایه خشک در زیر آن استفاده کنید تا زمانی که پلک می‌زنید پشت چشمتان جمع نشود و باعث خراب شدن آرایش چشمتان نشود.

 

سایه چشم خشک

 

سایه چشم خشک، همانطور که از نامش پیداست، هیچ‌گونه چربی ندارد و کاملا خشک است؛ به همین دلیل بافت بسیار نرمی دارد و استفاده از آن خیلی راحت است؛ به گونه‌ای که آن دسته از افرادی که مهارت آنچنانی در آرایشگری ندارند، به راحتی می‌توانند با استفاده از این سایه، چشمان خود را آرایش کنند.

می‌توان گفت که یکی از پرکاربردترین انواع سایه چشم که در تمام آرایش‌های چشم استفاده می‌شود، سایه چشم خشک است.

 

سایه چشم مدادی

 

یکی دیگر از انواع سایه چشم، سایه چشم مدادی است؛ همانطور که از نام این مدل سایه چشم پیداست، طراحی آن به شکل مداد است؛ به همین دلیل هم استفاده از آن کار بسیار ساده‌ای است و برای آن دسته از خانم‌هایی که مهارت زیادی در آرایش کردن چشم‌های خود ندارند، بسیار مناسب است.

از آن‌جایی که سایه مدادی، میزان چربی کنترل شده‌ای دارد، مدت ماندگاری آن بر روی پلک زیاد است؛ به گونه‌ای که تا 24 ساعت بدون اینکه از بین نرود، بر روی پلک‌هایتان باقی می‌ماند و از بین نمی‌رود؛ از این‌رو خیلی از خانم‌ها از این مدل سایه به عنوان خط چشم در آرایش روزمره نیز استفاده می‌کنند.

 

سایه چشم پخته شده یا سنگی

 

و اما آخرین مدل از انواع سایه چشم که قصد معرفی آن را داریم، سایه چشم پخته شده است که به آن سایه سنگی هم می‌گویند؛ جالب است بدانید که در چندین سال اخیر طرفداران این مدل سایه بیشتر و بیشتر شده است.

یکی از مهم‌ترین دلایلی که خانم‌های زیادی به سایه چشم پخته شده یا سنگی علاقه دارند، این است که می‌توان رنگ‌های موجود در پالت سایه سنگی را به راحتی با یکدیگر ترکیب کرد.

اگر دوست دارید سایه‌ای که برای آرایش چشم‌های خود استفاده می‌کنید از شدت و ماندگاری بالایی برخوردار باشد، استفاده از سایه چشم پخته شده بهترین انتخاب است؛ منتهی هنگام استفاده از این سایه برای آرایشی با شدت بیشتر باید از قلموی مرطوب استفاده کنید؛ اما اگر نمی‌خواهید هنگام استفاده از این سایه، آرایش چشمانتان شدت زیادی داشته باشد، پیشنهاد می‌کنیم از قلموی خشک استفاده کنید.