آخرین بروز رسانی قیمت ها 1401/11/10 دوشنبه
سبد خرید

زدن اصولی سایه چشم موجب می‌شود که فرم چشم‌های شما جذاب‌تر شود. اما از آنجایی که فرم چشم هرکسی متفاوت است بهتر است که هر کسی فرم سایه زدن متناسب با چشم خود را پیدا کند. در ادامه اصولی که برای زدن سایه چشم لازم است بدانید را بیان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

استفاده از پرایمر در زمان سایه زدن چشم
زمانی که می‌خواهید چشمان خود را سایه بزنید برای آن که رنگ‌ها بهتر بر روی پوست شما بنشیند و پلکتان براق‌تر به نظر برسد، بهتر است که از پرایمر برای زیرسازی سایه استفاده کنید. پرایمر جدا از آنکه ظاهر یکدست‌تری به سایه‌های شما می‌دهد باعث می‌شود که برای مدت طولانی‌تری دوام داشته و ثابت بماند. علاوه بر آن می‌توانید پیش از آنکه سایه بزنید، کمی کانسیلر به عنوان پایه بر روی پلک خود بزنید تا رنگ سایه بهتر خود را نشان دهد.
سایه مناسب خود را انتخاب نمایید
 
برای آن که بتوانید به صورت حرفه‌ای سایه چشم بزنید، باید پالت سایه‌ای تهیه کنید که مناسب با رنگ پوست و چشمان شما باشد. احتمال دارد زمانی که به یک لوازم آرایشی فروشی مراجعه می‌کنید با دیدن تنوعی که در رنگ بندی سایه‌ها و انواع آنها دارند کمی سردرگم شوید. اما برای آنکه بتوانید با این سردرگمی مقابله کنید باید رنگی را انتخاب کنید که با رنگ پوست شما تناسب داشته باشد. بهترین انتخاب می‌تواند رنگ‌های خنثی و کاربردی باشد به طویکه به هر سبک آرایشی و هر رنگ لباسی بیاید. 
سبک آرایشی مورد نظر خود را پیدا کنید
قبل از آن که اقدام به آرایش کردن خود بکنید لازم است تا سبک آرایشی مد نظر خود را انتخاب کنید. برای این کار باید چندین سبک را امتحان کنید تا متوجه شوید کدام یک به شما می‌آید. عکس آرایش‌های مختلف و یا ویدیوهای آموزشی گوناگون مشاهده کرده و هرکدام را می‌توانید بر روی خود امتحان کنید. 
علاوه بر آن، به محلی که برای آن آرایش می‌کنید فکر کنید. به طور مثال آرایشی که برای یک مجلس عروسی می‌کنید باید با آرایشی که برای یک قرار کاری می‌کنید متفاوت باشد. برای یک آرایش روزانه و عادی از یک خط چشم باریک و سایه چشم خنثی و طبیعی استفاده کنید.
رنگ‌ها و ترکیب رنگ‌ها را بشناسید
 
در زمان آرایش کردن و سایه زدن چشم رنگ‌ها نقش بسیار مهمی دارند. چنانچه می‌خواهید چشمان شما جسور و تیره به نظر برسد، بهتر است از رنگ‌های تیره مثل زغالی، بادمجانی یا قهوه‌ای تیره در قسمت بالایی پلک و از رنگ‌های روشن برای استخوان ابرو استفاده کنید. 
برای آن که آرایش تمیزی داشته باشید باید بدانید که کدام رنگ سایه به شما می‌آید. برای این کار می‌توانید با دست خود کمی رنگ برداشته و بر پوست خود بزنید تا متوجه شوید که کدام رنگ‌ها برای پوست شما مناسب‌تر است. در سایه زدن چشم، دو سایه اصلی و پایه وجود دارد: سایه مات و سایه براق. 
سایه مات: سایه‌ای مسطح و بدون شفافیت و درخشندگی است. از این سایه بیشتر برای برجسته کردن چشم‌ها استفاده می‌کنند. 
سایه براق یا متالیک: سایه‌های براق یا متالکی برای برجسته‌تر کردن چشم انتخاب مناسبی هستند. از سایه‌های براق بیشتر برای آن که شدت رنگ سایه تیره را کم کنند، استفاده می‌نمایند. سایه زدن چشم با ترکیبی از سایه مات و براق بسیار زیبا خواهد شد. ترکیب این دو نوع سایه نیاز به مهارت دارد که با چندین بار انجام دادن می‌توانید کسب کنید. 

 

مطلب مرتبط :  خرید سایه چشم دودوگرل


 

نحوه سایه زدن چشم

حالا که اصول اولیه در سایه زدن چشم را بیان نمودیم، بهتر است بگوییم که چگونه باید سایه بزنید. برای سایه زدن به روش حرفه‌ای‌ها لازم است مراحل زیر را طی کنید.  
1 - مرحله اول
یک براش پهن یا متوسط تهیه کرده و با استفاده از آن، یک سایه با رنگ خنثی بر روی کل پلک خود بزنید. از طریق این برای سایه را به صورت یکنواخت بر روی پلک پخش کنید تا ظاهر یکدستی پیدا کند.
2- مرحله دوم
حال یک براش تخت انتخاب کرده و یک سایه رنگ روشن را با استفاده از آن به صورت یک خط چشم نازک از گوشه تا انتهای چشم بکشید. 
3- مرحله سوم
 
این مرحله اختیاری است. اگر می‌خواهید سایه زدن چشم شما حالت محو شدگی داشته باشد، می‌توانید یک رنگ تیره‌تر انتخاب کرده و به بالای رنگی که در مرحله اول زدید، بزنید. سپس به آرامی از گوشه خارجی پلک به سمت داخل سروع به محو کردن آن کنید. به این ترتیب دیگر هیچ خطی دیده نمی‌شود و سایه یکدستی خواهید داشت.
4-مرحله چهارم
حال باید یک براش گنبدی شکل انتخاب کرده و با آن یک رنگ تیره بردارید و به گوشه خارجی چشم و زیر استخوان ابرو بزنید. در ابتدا کمی بزنید و سپس اگر احساس کردید کم است، مجددا اضافه کنید. مهم‌ترین نکته در سایه زدن چشم صبر کردن و کم کم انجام دادن مراحل است. 
برای آنکه سایه چشم جذاب‌تری داشته باشید، از همین رنگی که در این مرحله استفاده کردید یک خط نازک زیر مژه پایینی بکشید.
5-مرحله پنجم
حالا نوبت به هایلایتر رسیده است. یک براش تخت که مناسب هایلایتر زدن باشد بردارید و با آن کمی هایلایتر در ستخوان زیر ابرو بزنید. 
جمع بندی سایه زدن چشم
اگر تمامی مراحل فوق و همچنین اصولی که در ابتدای مطلب یاد شد را به کار ببرید، یک سایه چشم تمیز خواهید داشت. پس از سایه زدن چشم، با کمی ریمل آرایش چشم را به پایان برسانید و از زیبایی که چشمان شما پیدا کرده است لذت ببرید.