آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/01/11 جمعه
سبد خرید

سایه‌های چشم یکی از پرتنوع‌ترین لوازم آرایشی به حساب می‌آید و بسته به طیف آرایشی شما رنگ آن نیز ممکن است تغییر کند. سایه‌های چشم به دلیل آنکه تنوع زیادی در رنگ و نوع دارند دست آرایشگر را باز می‌گذارند و آرایشگر می‌تواند با کمی خلاقیت، رنگ‌های زیبایی را ترکیب کرده و یک آرایش بی نقص ایجاد کند.
اما آیا سایه زدن چشم کار آسانی است؟ آیا هر کسی می‌توند رنگ‌های مختلف سایه را ترکیب کرده و آرایش تمیزی انجام دهد؟ پاسخ به این سوالات خیر است. سایه زدن چشم نکات و فوت و فن‌هایی دارد که اگر به آنها آگاهی داشته باشید، می‌توانید یک آرایش چشم بی‌نظیر انجام دهید. 
نکاتی در خصوص زدن سایه چشم
 
1)    زیر سازی سایه 
اولین نکته در سایه زدن چشم‌ها که اهمیت بسیار زیادی هم دارد این است که زیرسازی کنید. زیرسازی به این معناست که دور چشم و نواحی که قصد دارید بر روی آنها سایه استفاده کنید را آماده کرده یا به اصطلاح زیرسازی کنید. برای این کار لازم است که دور چشم را پاک کرده و سپس مرطوب کننده یا کرم دور چشم بزنید. سپس نوبت آن است که از پرایمر استفاده کنید. استفاده از پرایمر باعث می‌شود که آرایش چشم شما برای مدت زمان بیشتری ثابت بماند.  
2)    استفاده از کانسیلر یا پودر فیکس
راه دیگری که می‌توانید آرایش و سایه چشم خود را برای مدت بیشتری ثابت نگه دارید، استفاده از کانسیلر است. به اینصورت که کمی کانسیلر که همرنگ پوست اطراف چشم شماست را می‌زنید و سپس بر روی آن پودر فیکس یا تثبیت کننده بزنید. این کار علاوه بر آن که میزان ثابت ماندن آرایش را افزایش می‌دهد باعث می‌شود پوست اطراف چشم شما بدون چروک و یکدست دیده شود. همچنین زمینه مناسبی برای آرایش سایه فراهم می‌کند.
3)    سایه سفید پایین ابرو
اگر پایین ابرو و روی استخوان را سایه سفید بزنید باعث می‌شود ابروی شما خوش فرم‌تر به نظر برسد و چشم‌ها نیز کشیده‌تر دیده می‌شوند.
4)    سایه چشم سفید روی پلک بالا و خط مژه پایین
سایه سفید باعث می‌شود که چشمان شما بازتر و درشت‌تر به نظر برسد. اگر شما چشمان ریزی دارید می‌توانید از سایه سفید روی پلک بالا و خط مژه پایین بکشید. این کار منتراست زیبایی در آرایش شما ایجاد می‌کند. 
5)    استفاده از سایه تیره برای گوشه خارجی پلک
 
یکی از تکنیک‌های معروف برای زدن سایه چشم این است که گوشه خارجی پلک را سایه تیره زده و گوشه داخلی را سایه روشن بزنید. همچنین بهتر است سایه را از گوشه خارجی چشم کمی به سمت بالا ادامه دهید تا به این صورت چشم را درشت‌تر و کشیده‌تر نشان داده شود.
6)    استفاده از رنگ تیره
اگر می‌خواهید عنبیه چشم خود را بزرگتر نشان دهید، توصیه ما این است که از نگ‌های تیره بر روی پلک خود استفاده کنید. این کار به دلیل آنکه بین قسمت سفید و رنگی تضاد ایجاد می‌کند، بسیار ظاهر خوبی به چشمان شما خواهد داد. 
 
7)    سایه چشم کم‌رنگ برای طبیعی دیده شدن
در تمامی فصول و در تمامی موقعیت‌ها استفاده از رنگ‌های نود و کم‌رنگ بهترین انتخاب است. رنگ‌های کمرنگ و طبیعی به راحتی با رنگ واقعی پوست شما مخلوط می شوند و به چهره شما یک زیبایی طبیعی می‌دهند. برای آنکه چهره شما کمی جذاب‌تر و زیباتر به نظر برسد می‌توانید از رنگ‌هایی که پیش زمینه تندتری دارند مثل طلایی، زیتونی، آبی، بنفش کمرنگ و مانند آن استفاده کنید.
8)    استفاده نکردن از سایه تک رنگ
بهترین کار این است که از یک رنگ سایه استفاده نکنید. اگر هم دوست دارید که تنها از یک رنگ سایه مثل صورتی، سبز، آبی و... استفاده کنید، خوب است که روی این سایه تک رنگ، کمی سایه براق با همان رنگ استفاده کنید تا زیبایی سایه چشم شما بیشتر شود.  
9)    استفاده از سایه در چین پلک
از سایه‌هایی با رنگ تیره در قسمت چین پلک استفاده کنید. این کار باعث می‌شود چشم شما حجم گرفته و مدل آن مشخص شود. بهترین رنگ‌ها برای این کار قهوه‌ای تیره، مشکی، خاکستری تیره، بنفش تیره و مانند آن است. 
چگونه یک پالت سایه چشم انتخاب کنیم؟
 
برای آن که بتوانیم نکات سایه زدن چشم که در فوق بیان کردیم را به کار ببریم لازم است که یک پالت سایه داشته باشیم. اما چگونه یک پالت سایه انتخاب کنیم؟ برای انتخاب پالت سایه باید رنگ چشم خود را در نظر داشته باشید. برای آن که چشمان شما زیباتر به نظر برسد، پالت سایه‌ای را انتخاب کنید که رنگ‌هایی متضاد با رنگ چشم شما داشته باشد. 
اگر چشمان شما رنگ آبی دارد بهتر است پالتی تهیه کنید که رنگ‌های طلایی و قهوه‌ای دشاته باشد. اگر رنگ چشمان شما سبز است، پالتی تهیه کنید که دارای رنگ‌های صورتی و قهوه‌ای باشد. و درنهایت اگر چشمان شما قهوه‌ای رنگ است بهتر است پالتی خریداری کنید که رنگ‌های آبی، سبز، بنفش تیره، یاقوتی و مانند آن داشته باشد.  
جمع بندی
چشم‌ها مورد توجه‌ترین عضو در صورت هستند. بنابراین اگر می‌خواهید زیبایی زیادی داشت باشید بهتر است وقت بیشتری را صرف این عضو کرده و با توجه به نکاتی که در این مطلب بیان شد، سایه چشم زیبایی بزنید.
کلمه کلیدی: سایه چشم