آخرین بروز رسانی قیمت ها 1402/01/01 سه شنبه
سبد خرید

لیست لوازم مخصوص آرایش چشم
یکی از پرطرفدارترین بخش‌های آرایش، میکاپ چشم است که با وجود تنوع اما خودآرایی چشم‌ها کار سختی است و نیاز به مهارت دارد. در ادامه انواع لوازم آرایش چشم از جمله خط چشم، مداد چشم، ریمل مژ، پرایمر چشم، فرمژه، سایه چشم و براش سایه چشم را معرفی خواهیم کرد تا راحت‌تر خرید کنید.

پرایمر چشم
پرایمر از لوازم مخصوص آرایش چشم است که هنگام انجام میکاپ حرفه‌ای کاربرد دارد. پرایمر چشم همانند پرایمر صورت سبب ماندگاری آرایش بر روی نواحی چشم خواهد شد.

انواع فرمژه
افرادی که مژه‌های بلند و صافی دارند، بهتر است که هنگام آرایش چشم از فرمژه استفاده کنند. این نوع از لوازم آرایش چشم برای کسانی کاربرد دارد که علاقه‌ای به استفاده از مژه مصنوعی ندارند. فرمژه با انواع مختلف سبب می‌شود تا مژه‌ها پس از زدن ریمل حالت زیبا و جذابت‌تری به خود بگیرد.
-    فرمژه فشاری: زمان استفاده از این نوع فرمژه، ابتدا برای حالت‌دهی به مژ‌ه‌ها، ریمل و یا مقداری وازلین بزنید، سپس فرمژه را تا نزدیک پلک در اهرم قرار داده و فشار ‌دهید و بعد از چند ثانیه جدا کنید تا مژه‌ها فر شده و حالت بگیرند.
-    فرمژه گرمایی: این نوع فرمژه با حرارت مژه‌ها را حالت می‌دهد و استفاده طولانی از آن سبب سوختن و یا آسیب رساندن به مژه‌ها و پلک می‌شود. 


انواع سایه‌ چشم
یکی از لوازم مخصوص آرایش چشم که در میکاپ بسیار کاربرد دارد، سایه چشم است که در انواع و طیف رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند. هنگام آرایش چشم باید ترکیبی از رنگ‌های متناسب با رنگ چشم و پوست خود را انتخاب و سایه‌ دلچسبی را پیاده کنید.
-    سایه خشک: این نوع سایه کاملا خشک و بدون چربی است و با بافتی نرم به خوبی روی ناحیه پلک می‌نشیند.
-    سایه چرب: سایه‌های چرب از انواع لوازم مخصوص آرایش چشم است که کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که هنگام پلک زدن در پشت چشم چربی آن جمع می‌شود. بهتر است همزمان با سایه خشک استفاده شود. 
-    سایه مدادی: این نوع سایه در دو مدل مات و براق برای آرایش‌های روزانه و سریع بسیار پرکاربرد است. 
-    سایه پودری: این نوع سایه به دلیل درخشندگی و داشتن پودرهای براق برای آرایش‌ شب و مهمانی ویژه مناسب است ولی باید همراه با سایه‌های مایع استفاده ‌شود تا پودرهای براق و اکلیلی آن بر روی صورت نریزد.
-    سایه مایع یا آبرنگی: این نوع سایه‌ها به دلیل داوم و ماندگاری بالا جزو پرکاربردترین لوازم مخصوص آرایش چشم است و بیشتر برای گریم چشم استفاده می‌شود. 


براش سایه چشم
براش سایه چشم برای پخش کردن سایه بر روی پلک کاربرد دارد که البته بسیاری از نوک انگشت و یا گوش پاک کن به جای براش استفاده می‌کنند.
لوازم مخصوص آرایش چشم: انواع خط چشم 
خط چشم یکی دیگر از ابزارها و لوازم آرایش چشم است که سبب درشت شدن و یا کوچک نشان دادن ظاهر چشم می‌شود. البته فرایند کشیدن خط چشم به دلیل سخت بودن نیاز به مهارت دارد؛ بنابراین افراد حرفه‌ای و آرایشگران اغلب از خشم چشم مویی و افراد مبتدی از خط چشم مدادی استفاده می‌کنند.
-    خط چشم مویی(ژله‌ای): این نوع خط چشم با برس ظریفی بر روی پلک کشیده می‌شود که البته برای آرایش حرفه‌ای مناسب است.
-    خط چشم مایع: این خط چشم دارای دو جنس پلاستیکی و معمولی است که نوع پلاستیک آن دوام بیشتری دارد و با انگشت دست پاک می‌شود.
-    خط چشم جامد: این نوع خط چشم برای آرایش‌ها و میکاپ‌های سنگین به دلیل ماندگاری بالا بسیار مناسب است و قبل از استفاده باید قلم‌موی آن مرطوب شود.
انواع مداد چشم
یکی دیگر از لوازم مخصوص آرایش چشم، مداد چشم است که به جای خط چشم نیز کاربرد دارد اما دوام زیادی ندارد و بسادگی پاک می‌شود. مدادهای چشم رنگی می‌تواند جایگزین سایه چشم ‌شود.
-    مداد چشم واکسی: این نوع مداد چشم ضدآب و با وجود نرم و لطیف بودن روی پلک پخش می‌شوند.
-    مداد چشم مایع: این نوع مداد چشم برخلاف مدل واکسی با وجود مایع بودن ماندگاری بالایی دارد.
-    مداد چشم ژله‌ای یا کرمی: این نوع مداد با قلم مو روی پلک کشیده شده و سریع خشک می‌شود و ماندگاری بالایی دارد.
-    مداد چشم ماژیکی: این نوع مداد چشم برای کشیدن خط چشم پهن استفاده می‌شود و پاک کردن آن سخت است.
لوازم مخصوص آرایش چشم: انواع ریمل
ریمل‌ یکی از انواع لوازم مخصوص آرایش چشم است که در بین خانم‌ها از محبوبیت زیادی برخوردار است. ریمل برای پرپشت نشان دادن و حالت دادن به مژه‌ها کاربرد دارد. ریمل نیز براساس نوع برس انواع مختلفی دارد؛ ریمل بلندکننده برای مژه‌های کوتاه، ریمل حجم‌دهنده برای مژه‌های نازک و کم حجم، ریمل فرکننده برای مژه‌های بدون حالت و ریمل خرده مژه‌دار برای مژه‌های کم پشت کاربرد دارد.
-    ریمل پودری: به این نوع ریمل ظاهری شبیه مژه مصنوعی دارد و باید به آن چند قطره آب اضافه کنید تا مژه‌ها به خوبی رنگ‌آمیزی شوند.
-    ریمل کرمی: این نوع ریمل برای پرپشت کردن مژه‌ها مناسب است اما به راحتی روی پوست صورت پخش می‌شود.
-    ریمل مایع: بیشتر خانم‌هایی که مژه‌های فری دارند از این مدل ریمل استفاده می‌کنند که اکثرا ضدآب است.
-    ریمل اکلیلی: این نوع ریمل‌ها به صورت پودری و مایع با تنوع رنگ بالا در بازار وجود دارند و در مراسم مهم برای داشتن ظاهری پر زرق و برق مناسب است.
-    ریمل جداکننده مژه: این نوع ریمل ضدآب برای حجم‌دهندگی و ضخیم نشان دادن مژه‌ها مناسب است.
جمع‌بندی لوازم مخصوص آرایش چشم
در این مقاله انواع لوازم مخصوص آرایش چشم معرفی شد و با آشنایی با کاربردهای هر یک از آنها می‌توانید به راحتی اقدام به خرید اقلام مورد نیاز خود کنید.